STUDIA PODYPLOMOWE / Informatyka
Inżynieria oprogramowania – we współpracy z ASSECO POLAND
ZAPISZ SIĘ NA STUDIACZAS TRWANIA STUDIÓW
220 godz.
2 semestry
CZESNE
3 600 PLN za semestr
raty miesięczne
FORMA STUDIÓW
hybrydowa
około 60% zajęć online
PIERWSZE ZAJĘCIA
05.10.2024
Zdobądź wykształcenie w jednej z najważniejszych dziedzin współczesnej informatyki, którą jest inżynieria oprogramowania
Zdobądź wykształcenie w jednej z najważniejszych dziedzin współczesnej informatyki, którą jest inżynieria oprogramowania
OPIEKUN MERYTORYCZNY KIERUNKU
Studia przygotowują słuchaczy do pracy w zespołach wytwarzających oprogramowanie. Słuchacz ma możliwość zapoznania się ze środowiskami programistycznymi, organizacją pracy w grupie projektowej oraz nowoczesnymi technikami wytwarzania oprogramowania. Treści kształcenia są oparte na doświadczeniu wynikającym z realizacji rzeczywistych, złożonych projektów informatycznych.
Słuchacz zdobywa wiedzę związaną z architekturą oprogramowania, wzorcami projektowymi i metodami zarządzania złożonością oprogramowania, ze szczególnym uwzględnieniem podejścia Domain-Driven Design. Poznaje także najważniejsze techniki wytwarzania oprogramowania, w tym metodyki zwinne i Scrum. Zdobywa umiejętność praktycznego posługiwania się nowoczesnymi technologiami i narzędziami programistycznymi biorąc udział w budowaniu wielowarstwowej aplikacji web-owej w technologii Java i Spring Framework. Prace są prowadzone w zespołach wykonujących wszystkie podstawowe czynności towarzyszące wytwarzaniu profesjonalnego oprogramowania: analizę, projektowanie, programowanie, testowanie i wdrażanie aplikacji.
W trakcie studiów słuchacz zdobywa wiedzę z zakresu najważniejszych algorytmów i struktur danych oraz nabywa umiejętność programowania w języku Java i tworzenia zapytań do baz danych w języku SQL.
Adresat studiów Inżynieria oprogramowania:
Adresatami studiów są osoby pragnące zdobyć od podstaw kompetencje związane z budowaniem oprogramowania i rozpocząć karierę w IT. Studia są kierowane również do pracowników działów IT podnoszących swoje kompetencje w kierunku tworzenia oprogramowania.
Absolwenci otrzymują:
- Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych
Wybrane przedmioty
- Algorytmy i struktury danych
- Języki i metody programowania
- Bazy danych
- Aplikacje korporacyjne
- Techniki wytwarzania złożonego oprogramowania
PRZEDMIOT | LICZBA GODZIN | ZAGADNIENIA |
Algorytmy i struktury danych | 20 | Wprowadzenie do algorytmów: sposoby reprezentacji algorytmów podstawowe struktury sterujące rekurencja złożoność obliczeniowa algorytmu (pesymistyczna, oczekiwana) Tablica jako podstawowa struktura danych: Metody projektowania algorytmów: Dynamiczne struktury danych: Algorytmy grafowe: |
Języki i metody programowania, cz.1 | 48 | Wprowadzenie do koncepcji JVM i środowiska Java: środowisko uruchomieniowe JRE JVM i kod bajtowy proces kompilacji i uruchamiania aplikacji Cechy języka Java komentarze Typ wyliczeniowy |
Techniki wytwarzania złożonego oprogramowania | 24 | Zadania inżynierii oprogramowania. |
Bazy danych | 48 | Podstawy baz danych: |
Języki i metody programowania - cz. 2 | 32 | Dziedziczenie, klasy abstrakcyjne, interfejsy, polimorfizm – kontynuacja. |
Aplikacje korporacyjne | 48 | Główne cechy oprogramowania korporacyjnego. |
RAZEM: | 220 | |
OPINIA OPIEKUNA KIERUNKU
Inżynieria oprogramowania – we współpracy z ASSECO POLAND
Inżynier oprogramowania to zawód wymagający nie tylko licznych kompetencji twardych, ale również umiejętności miękkich. Jest to związane z ważnym rozróżnieniem na programistę, a inżyniera oprogramowania. Zawody te różnią się od siebie, mimo pozornie podobnego zakresu działań. Praca w inżynierii oprogramowania wymaga szerszych kompetencji oraz kompleksowego podejścia do tworzenia oprogramowania.
Do głównych zadań inżyniera oprogramowania należy opieka nad sprawnym funkcjonowaniem każdego etapu życia oprogramowania. Oznacza to, iż w jego kompetencjach leży projektowanie, programowanie, testowanie, wdrażanie i utrzymanie produktu. Inżynier zajmuje się także współpracą z klientem oraz całym otoczeniem w sektorze IT. Jego prawidłowa praca jest niezbędna do wytworzenia oprogramowania wysokiej jakości.
Osoba, która chce pracować w inżynierii oprogramowania powinna posiadać umiejętności pracy w językach programowania, a także wykazywać się znajomością metod projektowania, testów i zapewnienia bezpieczeństwa oprogramowania. Powinna posiadać znajomość aktualnych technologii i trendów na rynku oprogramowania. Predyspozycje, jakie ułatwiają pracę inżyniera oprogramowania to przede wszystkim kreatywność, zdolność do analitycznego myślenia, gotowość i chęć do stałej nauki, umiejętność pracy pod presją oraz dbałość o regularność wykonywania zadań.
dr inż. Maciej Koryl
Od 1996 roku programista, projektant, architekt i szef zespołów deweloperskich w firmie Asseco Poland S.A. Współtwórca rozwiązań dla sektora bankowego, specjalizujący się w budowaniu systemów transakcyjnych i sprzedażowych.
DLACZEGO TEN KIERUNEK?
Opinie absolwentów
- Bardzo dobra organizacja studiów, wykładowcy posiadają dużą wiedzę w swoich dziedzinach i są bardzo pomocni. Atmosfera podczas studiów również sympatyczna. Polecam studia w WSIiZ.
Anna Rybak - Studia merytoryczne z bogatym materiałem. Polecam serdecznie.
Radosław Miśko - Polecam studia z Inżynierii Oprogramowania na WSIiZ w Rzeszowie. Kierunek umożliwia poznanie bardzo wielu aspektów z dziedziny programowania, od projektowani i analizy wymagań do samodzielnego pisania programów. Wykwalifikowana kadra bardzo dobrze przekazuje wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną. Współpraca z ASSECO to duży plus.
Stanisław Molitorys - Dobra organizacja zajęć, super wykładowcy. Polecam.
Maciej Goral - W szkole panuje serdeczna atmosfera. Są tu wykorzystane nowoczesne technologie by przekazywać w sposób innowacyjny. Wiedza przekazywana jest w interesujący i przystępny sposób. Zdecydowanie polecam studia na tym kierunku.
Magdalena Borcz - Studia pokazują i uczą wytwarzania oprogramowania produkcyjnego. Wykładowcy to praktycy wytwarzający, tworzący wielkie projekty. Zajęcia praktyczne realizowane są w grupach podobnie jak w firmach programistycznych. Poszczególne grupy tworzą pewna funkcjonalność następnie wszystko łączone jest w całość.
Grzegorz Molczyk - Najcenniejszy na studiach był ich wymiar praktyczny. Zapoznaliśmy się z technologiami stosowanymi przez programistów z ASSECO POLAND S.A. Polecam.
Seweryn Możdzeń - Bardzo polecam studia na kierunku Inżynieria Oprogramowania. Wysoki poziom merytoryczny jak i organizacyjny odpowiada na potrzeby rynku pracy w zakresie kształcenia w dziedzinie projektowania i programowania aplikacji bazodanowych.
Ireneusz Balawender - Realizacja studiów we współpracy z Asseco była zdecydowaną wartością dodaną. Studia przebiegały w miłej, luźnej atmosferze. Program studiów kompletny i z praktycznym odniesieniem.
Marcin Ficek - Moim zdaniem nawiązanie współpracy z Asseco to strzał w dziesiątkę. Studia zyskują na praktyczności przekazywanych wiadomości i tym samym służą lepszemu zgłębieniu tematu. Tylko wiedza praktyczna pomaga odnaleźć się w tym kierunku na rynku pracy, a taką wiedzę otrzymaliśmy przez cały tok studiów.
Tomasz Nowakowski - Dobrze rozplanowany plan zajęć i dostęp do wszelkich materiałów informacyjnych oraz materiałów z zajęć. Wykładowcy z dużą wiedzą, udzielający wszelkich odpowiedzi. Mila atmosfera w trakcie zajęć.
Dorota Supel - Studia spełniły moje oczekiwania. Program studiów adekwatny do potrzeb rynku.
Marcin Melsztyński
WYBIERZ KIERUNEK
Inżynieria oprogramowania – we współpracy z ASSECO POLAND
CZAS TRWANIA STUDIÓW
220 godz.
2 semestry
CZESNE
3 600 PLN za semestr
raty miesięczne
FORMA STUDIÓW
hybrydowa
około 60% zajęć online
PIERWSZE ZAJĘCIA
05.10.2024