prof. Dariusz Tworzydło

Prof. ucz. dr hab. Dariusz Tworzydło, jest ekspertem z zakresu ekonomii, badań społecznych i public relations. W szczególności zajmuje się problematyką planowania i zarządzania w sytuacjach kryzysowych.

Jest kierownikiem Katedry Komunikacji Społecznej i Public Relations na Wydziale Dziennikarstwa Informacji i Bibliologii w Uniwersytecie Warszawskim. Jest prezesem zarządu Exacto sp. z o.o. oraz prezesem zarządu Stowarzyszenia Agencji Public Relations. Był wiceprezesem Zarządu Związku Pracodawców „Klastry Polskie” (2015-2017). Pełnił również funkcję prezesa zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (2009-2011). Przez dwie kadencje był członkiem Rady Etyki Public Relations (2008-2012). Uczestniczy w pracach organów nadzorczych wielu podmiotów. Był członkiem rad nadzorczych firm i instytucji, w tym Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). Jest wiceprzewodniczącym Rady Nadzorczej Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.

Wielokrotnie nagradzany za działania na rzecz branży public relations w Polsce. Jest laureatem nagrody branży public relations „PRotony” w kategorii Edukacja (2010), laureatem nagrody „Łby PR” przyznawanej osobom o największym dorobku, zasłużonych dla branży przez Polskie Stowarzyszenie Public Relations (2020). Został doceniony przez SAPR nagrodą im. Andrzeja Stolarczyka dla osób szczególnie zasłużonych dla branży public relations (2021). Jest doradcą zarządów firm. Pracuje również jako rzecznik prasowy największego śląskiego Szpitala im. NMP w Częstochowie. Opublikował ponad 270 artykułów, książek, raportów i ekspertów. Jego artykuły naukowe publikowane są w cenionych periodykach na świecie.