KADRA / TRENERZY

Marcin Trojnacki

Absolwent Wydziału Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej Politechniki Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Niezależny Ekspert ds. efektywności energetycznej, Audytor Wiodący Systemów Zarządzania Energią według ISO 50001, Audytor energetyczny.

Posiada wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu zużyciem energii i procesami produkcyjnymi zdobyte w kraju i za granicą. Swoją karierę zawodową rozpoczął w 2006 r. w Browarze Beamish & Crawford w Cork w Irlandii na stanowisku Manufacturing Support Manager i Energy Manager. W roku 2009 r. objął stanowisko Chief Energy Engineer w międzynarodowej firmie z siedzibą w Irlandii skupiającej się na doradztwie w zakresie zarządzania energią i poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach. Współtwórca i Prezes Zarządu EnMS Polska Sp. z o.o. Twórca koncepcji innowacyjnego oprogramowania do monitorowania poprawy efektywności energetycznej i świadczenia usług zarządzania popytem oferowanego przez EnMS Polska Sp. z o.o. – systemu informatycznego energyBIS.

Pomysłodawca i współzałożyciel spółek z Grupy EnMS: EnergyBIS sp. z o.o., EnMS Inżynieria sp. z o.o. Autor i współautor monografii, publikacji oraz artykułów branżowych, m.in. „Zarządzanie energią źródłem przewagi konkurencyjnej” (Harvard Business Review), „Gmina Samowystarczalna Energetycznie”, „Efektywne wykorzystanie energii w przedsiębiorstwie źródłem przewagi konkurencyjnej”.

W latach 2013-2017 odpowiedzialny za doradztwo i nadzór merytoryczny nad wykonywaniem audytów efektywności energetycznej dla partnerów handlowych zagranicznych przedsiębiorstw, takich jak np. STX Services, innogy oraz Axpo. Członek i reprezentant EnMS Polska w Institute of Electrical and Electronics Engineers (IEEE), Izbie Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii (IEPiOE), Stowarzyszeniu Agencji Poszanowania Energii (SAPE) oraz Polskiej Izbie Magazynowania Energii (PIME). Prelegent i trener biznesu w zakresie poprawy efektywności energetycznej i efektywnej gospodarki energetycznej w przedsiębiorstwach.

Wywiad z Marcinem Trojnackim na temat efektywności energetycznej oraz transformacji energetycznej przedsiębiorstw