KADRA / TRENERZY

dr Mikołaj Birek

Doktor w dyscyplinie sztuki plastyczne i konserwacja dzieł sztuki (Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej, rok 2023), magister sztuki (Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Wydział Sztuki, rok 2011).

Jego zainteresowania naukowe i artystyczne koncentrują się wokół animacji 2D, malarstwa cyfrowego, rysunku, ilustracji, multimediów, gier komputerowych oraz sztucznej inteligencji. Autor wielu wystaw indywidualnych, animacji, teledysków i realizacji multimedialnych.

Założyciel i opiekun Koła Naukowego Multimediów i Gier Komputerowych xDev, a następnie Koła Naukowego Malarstwa i Sztuki Cyfrowej. Uczestnik międzyuczelnianego projektu Stay in Touch, realizowanego z WSE w Krakowie, ASFA w Atenach oraz UCLM w Cuence. Opiekun drużyny HotHead Balloon (Microsoft Imagine Cup 2014, I miejsce w kategorii Games).

W pracy twórczej zajmuje się malarstwem cyfrowym, rysunkiem, ilustracją, animacją, wideo, kompozycją i obróbką dźwięku. W wolnych chwilach spaceruje po polach i trenuje sztuki walki. Mieszka w Nowym Borku z żoną i czterema (w porywach ośmioma) kotami.