KADRA / TRENERZY

Radosław Ostrowski

Założyciel Instytutu Fundacji Rodzinnych, adwokat, wspólnik zarządzający w AXELO Prawo i Podatki. Specjalizuje się w strategicznym doradztwie prawnym i podatkowym oraz w projektach w zakresie fuzji i przejęć (M&A). Prowadzi sprawy karne gospodarcze (White Collier), a także realizuje projekty z zakresu kryzysowego zarządzania prawnego.

Posiada ponad dwudziestoletnie doświadczenie w doradztwie prawnym i podatkowym dla biznesu, w tym praktykę w prowadzeniu negocjacji biznesowych z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi oraz w prowadzeniu projektów doradczych, prawnych i podatkowych, w sprawach fuzji, przejęć, reorganizacji i optymalizacji. Pracował dla wiodących polskich firm m.in. z branży meblowej, farbiarskiej, towarów konsumpcyjnych czy rynku motoryzacyjnego. Prelegent na wielu konferencjach i warsztatach z zakresu prawa podatkowego, handlowego oraz z zakresu bezpieczeństwa prawnego (Compliance, White Collar).

Adwokat od 2016 roku. Radca prawny w latach 2006 – 2013. Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie (nagroda za najlepszą pracę magisterską). Ukończył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie (I lokata w kraju na egzaminie zawodowym).