KADRA / TRENERZY

Aleksander Kulesz

Absolwent Politechniki Łódzkiej, Wydziału Budowy Maszyn z ukończonym stopniem inżyniera mechanika w roku 2001. W roku 2016 ukończył Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej ze stopniem magistra inżyniera Zarządzania Produkcją Wydziału Budowy Maszyn.

Od ponad 20 lat związany zawodowo z zarządzaniem jakością na stanowiskach od samodzielnego pracownika ds. jakości, poprzez inżyniera procesu i jakości, lidera zarządzania dostawcami a skończywszy na kierowniku i pełnomocniku ds. zintegrowanych systemów zarządzania jakością i środowiskiem. Zakres doświadczenia obejmuje malowanie kataforetyczne, proszkowe, obróbki metali, spawanie, zgrzewanie, produkcji tworzyw sztucznych oraz wyrobów z gumy, montaż materiałów obiciowych.

Auditor wiodący systemu bezpieczeństwa informacji wg normy ISO 27001, kwalifikowany auditor procesu wg podręcznika VDA 6.3 (VDA-QMC) oraz wewnętrzny auditor systemu zarządzania jakością wg IATF 16949.

Poza pracą w zakresie jakości zajmuje się projektowaniem i wdrażaniem oprogramowania / aplikacji jako usprawnienia w funkcjonowaniu organizacji. Współpracuje z WSH w Wrocławiu, WSIiZ w Rzeszowie oraz UE w Katowicach prowadząc zajęcia związane z zarządzaniem jakością począwszy od budowy systemów, procesów jak i zastosowaniem narzędzi jakości takich jak APQP, PPAP, FMEA, SPC, MSA oraz odpowiedników wydań podręczników VDA.