KADRA / TRENERZY

Barbara Urban

Specjalista kynoterapii, mgr fizjoterapii, oligofrenopedagog, terapeuta terapii taktylnej, nauczyciel akademicki, behawiorysta i instruktorka szkolenia psów.

Od ponad 12 lat prowadzę zajęcia z udziałem psa. Pracuję z dziećmi i z dorosłymi z różną niepełnosprawnością w szpitalach, hospicjach, ośrodkach rehabilitacyjnych, ośrodkach rewalidacyjno – wychowawczych, śds, dps i na turnusach rehabilitacyjnych. Prowadzę także zajęcia dla dzieci zdrowych w żłobkach, przedszkolach czy szkołach. Jestem także autorką książek “Zwykła, niezwykła kraina kynoterapii” oraz “Piosenki, wierszyki i zabawy ruchowe z udziałem psa”. Cały czas zdobywam wiedzę w różnych kursach i warsztatach razem ze swoimi psami. Psy od zawsze były moją pasją. Trudno jest mi sobie wyobrazić jak by wyglądało moje życie bez psów, które ciągle mi towarzyszą. Aby móc pracować z psem wspomagając rehabilitację dzieci i dorosłych ukończyłam studia podyplomowe na kierunku Kynoterapia, które posiadają także Przygotowanie Pedagogiczne.

Zdobyłam także certyfikaty ukończenia warsztatów “Kynoterapia i MPD (mózgowe porażenie dziecięce)”, “Kynoterapia w upośledzeniu umysłowym oraz wczesnym wspomaganiu dziecka”, “Kynoterapia jako metoda wspomagająca terapię i edukację dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu”, a także “Wspomaganie edukacji dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym poprzez zajęcia z psem” organizowanych przez Polskie Towarzystwo Kynoterapeutyczne.