Dofinansowanie do studiów podyplomowych dla osób fizycznych

Baza Usług Rozwojowych – informacje ogólne

Baza Usług Rozwojowych to serwis Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości łączący jednostki szkoleniowe z osobami, które chcą poszerzyć swoje kompetencje. W BUR zamieściliśmy oferty studiów podyplomowych na które możesz uzyskać dofinansowanie. Oto jak możesz sprawdzić czy dofinansowanie jest możliwe:

  1. wejdź na stronę: Usługi Rozwojowe PARP – WSIiZ.
  2. sprawdź w internecie, czy w obszarze Twojego miejsca zamieszkania prowadzone są aktualnie nabory do programów dofinansowujących szkolenia i studia podyplomowe. Najczęściej nabory takie ogłaszane są dwa lub trzy razy w roku.
  3. zobacz, czy studia podyplomowe, które Cię interesują znajdują się na liście BUR. Jeżeli tak, zaaplikuj przez powyższą stronę i zarejestruj się na studia. Jeżeli nie, skontaktuj się z nami: mailowo (csp@wsiz.edu.pl) lub telefonicznie (17 866 14 08).

Więcej o Bazie Usług Rozwojowych możesz przeczytać na https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/


Dofinansowania do studiów poprzez Bazę Usług Rozwojowych

  • w dniach 27-28 stycznia można wnioskować do Programu Szkolenia Plus. Program kierowany jest do osób, które mieszkają, pracują lub uczą się w powiatach: tarnobrzeskim grodzkim, tarnobrzeskim ziemskim, stalowowolskim, niżańskim (i nie prowadzą działalności gospodarczej).
  • Akademia kwalifikacji zawodowych przyjmuje 30 i 31 stycznia wnioski od mieszkańców powiatów mieleckiego i kolbuszowskiego.
  • Można także składać wnioski do Projektu Małopolski Pociąg do Kariery. Projekt przeznaczony jest dla osób mieszkających lub pracujących w Małopolsce.
  • Osoby które powróciły lub zamierzają powrócić do Małopolski z krajów UE, Norwegii, Islandii, Lichtenstainu oraz Szwajcarii i nie posiadają obecnie pracy mogą składać wnioski do Projektu Nowy start w Małopolsce z EURESem .

Pożyczki na kształcenie

  • Polska Fundacja Przedsiębiorczości rozpoczęła 10 maja 2024 r. nabór wniosków w projekcie “Pożyczki na Kształcenie”. Pożyczki są nieoprocentowane, a pożyczkobiorca może uzyskać do 35% umorzenia spłaty.
  • Fundacja Fundusz Współpracy oraz Agencja Rozwoju Regionalnego w Starachowicach w ramach projektu “Pożyczki na Kształcenie” oferują nieoprocentowane pożyczki, które mogą być przeznaczone na sfinansowanie kursów, szkoleń czy studiów podyplomowych. Więcej informacji można znaleźć na stronie projektu

Powiatowy Urząd Pracy finansuje studia podyplomowe

Każdy bezrobotny i poszukujący pracy, który kwalifikuje się do podjęcia kształcenia podyplomowego (posiada co najmniej tytuł licencjata lub inżyniera) i chce skorzystać z dofinansowania powinien złożyć stosowny wniosek w PUP. Urząd Pracy może sfinansować do 100% kosztów kształcenia nie więcej jednak niż 300% średniego wynagrodzenia. Bliższych informacji można uzyskać w Powiatowych Urzędach Pracy (np. pup.rzeszow.pl).


Pamiętaj, aby mieć zagwarantowane miejsce na studia musisz dostarczyć do CSP komplet wymaganych dokumentów. Data dostarczenia dokumentów decyduje o kolejności przyjęcia na studia.