Dofinansowanie do studiów podyplomowych dla osób fizycznych

Baza Usług Rozwojowych – informacje ogólne

Baza Usług Rozwojowych to serwis Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości łączący jednostki szkoleniowe z osobami, które chcą poszerzyć swoje kompetencje. W BUR zamieściliśmy oferty studiów podyplomowych na które możesz uzyskać dofinansowanie. Oto jak możesz sprawdzić czy dofinansowanie jest możliwe:

  1. wejdź na stronę: Usługi Rozwojowe PARP – WSIiZ.
  2. sprawdź w internecie, czy w obszarze Twojego miejsca zamieszkania prowadzone są aktualnie nabory do programów dofinansowujących szkolenia i studia podyplomowe. Najczęściej nabory takie ogłaszane są dwa lub trzy razy w roku.
  3. zobacz, czy studia podyplomowe, które Cię interesują znajdują się na liście BUR. Jeżeli tak, zaaplikuj przez powyższą stronę i zarejestruj się na studia. Jeżeli nie, skontaktuj się z nami: mailowo (csp@wsiz.edu.pl) lub telefonicznie (17 866 14 08).

Więcej o Bazie Usług Rozwojowych możesz przeczytać na https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/


Dofinansowania do studiów poprzez Bazę Usług Rozwojowych

  • Program Szkolenia Plus kierowany jest do osób dorosłych, które mieszkają, pracują lub uczą się w powiatach na terenie województwa podkarpackiego: tarnobrzeskim grodzkim, tarnobrzeskim ziemskim, stalowowolskim, niżańskim (i nie prowadzą działalności gospodarczej). Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są w dniach 06 – 07.05.2024 r.
  • Projekt SJ – program wsparcia osób dorosłych w zdobywaniu i uzupełnianiu kwalifikacji i kompetencji kierowany jest do mieszkańców powiatów: jarosławskiego, przeworskiego i leżajskiego. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są w dniach 20 – 21.05.2024 r.
  • Projekt Kuźnia Kwalifikacji Zawodowych kierowany jest do mieszkańców powiatów: dębickiego i ropczycko-sędziszowskiego. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są w dniach 06 – 07.05.2024 r.
  • Projekt Akademia Kwalifikacji Zawodowych kierowany jest do mieszkańców powiatów mieleckiego i kolbuszowskiego. Wnioski o dofinansowanie przyjmowane są w dniach 09 – 10.05.2024 r.

Pożyczki na kształcenie

Fundacja Fundusz Współpracy przyjmuje od 5 września 2022 roku wnioski o udzielenie pożyczki na opłacenie studiów podyplomowych w ramach programu „Pożyczki na kształcenie”. Pożyczki są nieoprocentowane, a pożyczkobiorca może uzyskać do 25% umorzenia spłaty
Przeczytaj więcej o programie „Pożyczki na kształcenie”: https://inwestujwrozwoj.pl/dla-instytucji/


Fundusz pożyczkowy OPEN

Fundusz pożyczkowy „OPEN” jest udzielany na szkolenia i studia podyplomowe dla osób pragnących podnieść swoje kompetencje zawodowe. Pożyczki są nieoprocentowane, od uczestników nie są też pobierane opłaty ani prowizje za ich udzielenie. Zwrot pożyczki musi nastąpić maksymalnie w ciągu 60 miesięcy od momentu jej zaciągnięcia.

Dodatkową korzyścią jest gwarantowane umorzenie 15% wartości pożyczki po zakończeniu kształcenia. Natomiast po spełnieniu dodatkowych warunków przez Pożyczkobiorcę poziom umorzenia może wzrosnąć nawet do 25%.

Przeczytaj więcej o Funduszu pożyczkowym „OPEN”: https://open.frp.pl/


Powiatowy Urząd Pracy finansuje studia podyplomowe

Każdy bezrobotny i poszukujący pracy, który kwalifikuje się do podjęcia kształcenia podyplomowego (posiada co najmniej tytuł licencjata lub inżyniera) i chce skorzystać z dofinansowania powinien złożyć stosowny wniosek w PUP. Urząd Pracy może sfinansować do 100% kosztów kształcenia nie więcej jednak niż 300% średniego wynagrodzenia.

Powiatowy Urząd Pracy finansuje studia przez cały okres ich trwania i nie ma znaczenia czy słuchacz w międzyczasie znalazł zatrudnienie lub założył np. działalność gospodarczą. Przez okres trwania studiów, słuchacz będzie pobierał stypendium w wysokości 20% zasiłku dla bezrobotnych. Bliższych informacji można uzyskać w Powiatowych Urzędach Pracy (np. pup.rzeszow.pl).


Pamiętaj, aby mieć zagwarantowane miejsce na studia musisz dostarczyć do CSP komplet wymaganych dokumentów. Data dostarczenia dokumentów decyduje o kolejności przyjęcia na studia.