dr inż. Waldemar Faliński

Ekspert w zakresie wdrożeń systemów klasy ERP, a szczególnie systemów SAP. Jego cały profesjonalny życiorys związany jest z projektami SAP, głównie wdrożeniami głównego komponentu ERP, zazwyczaj w zestawie z innymi oraz integracją z komponentami IT innych producentów.

Z firmą SAP Polska związany był od początku jej działalności w Polsce w roku 1994. W tych pionierskich czasach, wraz z nielicznym zespołem, zajmował się organizacją działania firmy oraz promocją nowej architektury biznesowej, jaką przyniosły systemy ERP. Poza prowadzeniem pierwszych projektów, był szefem zespołu dokonującego lokalizacji systemów SAP na rynek polski. Pierwszymi projektami w Polsce były zarówno roll-outy firm zagranicznych do Polski, jak i projekty typu „greenfield” u pierwszych polskich klientów, do których należeli Orlen i KGHM. Ważnym zagadnieniem była wówczas zgodność systemu SAP z polskim prawem, w szczególności z nową wtedy ustawą o rachunkowości. W celu jej potwierdzenia, Dr Faliński kierował projektem uzyskania tzw. Rekomendacji Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

W roku 2004 Dr Faliński rozpoczął działalność jako samodzielny wykonawca, pracując głównie dla klientów międzynarodowych. Realizował również zlecenia dla SAP, takie jak migracje do HANA klientów w chmurze publicznej SAP oraz prowadzenie szkoleń ACT100 i ACT200 z metodyki wdrożeniowej SAP Activate dla Centrum Szkoleniowego SAP.